گزارش مطالعه بازار آنیونیک

گزارش مطالعه بازار آنیونیک – HSCode:340211

آنیونیک | مواد آلي تانسيواكتيو، حتي بسته‌بندي شده براي خرده‌فروشي: سديم لوريل سولفات، سديم لوريل اتر سولفات، الكيل بنزن سولفونه و …

بازارصادرات آنیونیک با شماره تعرفه 340211 توسط تیم تحقیق وتوسعه-مطالعه بازارشرکت میوان مورد مطالعه قرارگرفت. محصولاتی مانند سدیم لوریل سولفات، سدیم اترسولفات، الکیل بنزن سولفونه زیر مجموعه این محصول (گروه) می باشند. خلاصه گزارش مطالعه بازار این محصول در انتهای همین صفحه قابل دانلود می باشد. امید است تا به عزیران فعال و یا علاقه مند به صادرات این محصول کمک نماید.

وضعیت تجارت جهانی آنیونیک چگونه است؟

درسال 2019 صادرات جهانی این محصول (برمبنای دلار) نسبت به سال 2018 حدود 5% افت داشته است. با نگاه به نوسانات (افزایش/کاهش) ذه ساله گذشته، این میزان طبیعی به نظر می رسد. صادرات آنیونیک از لحاظ وزنی نیز با کاهش نزدیک به 3% روبرو شده است. این اعداد نشان دهنده کاهش میانگین قیمت جهانی نیز می باشد.

شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مواد شوینده را افزون کرده است. بنابراین تقاضای این دسته محصولات نیز افزایش خواهد داشت.

در حال حاضر وضعیت ایران در بازار جهانی آنیونیک چگونه است؟

تا این تاریخ(1399/05/27) گزارش صادرات 2019 این محصول از ایران به طور کامل در اختیار سازمان تجارت جهانی قرارنگرفته است. درعین حال بررسی روند سالهای گذشته ایران نشان دهنده رشد پیوسته صادرات ایران طی سالهای 2014 تا 2018 است. درسال 2018 بیش از 1% از بازار جهانی در تصرف ایران بوده است. 96% از صادرات ایران به مقصد کشورهای خاورمیانه و حوزه CIS و متاسفانه به طور نامتوازن است. ایران حدودا 12% از بازار منطقه را دراختیار دارد و بیشتر متکی به بازار 3 کشور است.

فرصت های پیش روی ایران در بازار آنیونیک کدامند؟

برای برقراری توازن و افزایش سهم بازار ایران می بایست به دنبال بازارهای جدید در منطقه خود بپردازد. بررسی ها نشان می دهد ایران دست کم 3.2 میلیون دلار فرصت در خاورمیانه و حوزه CIS برای صادرات دارد. اگر بازارهای جنوب و شرق آسیا نیز به آن اضافه شود این رقم به بیش از 10 میلیون دلار خواهدرسید. گفتنی است که این ارقام با روش گذشته نگر به دست آمده و تاثیرشیوع کووید-19 در آن لحاظ نشده است. در حال حاضر برابری نرخ ریال و ارزهای جهانی دست تولیدکنندگان و تجار ایرانی را در قیمت گذاری بازکرده است.


جهت دریافت خلاصه گزارش مطالعه بازار آنیونیک بر اساس داده های سال 2019 اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های زیر با ما در تماس باشد:
rd@meoneco.com
021-66382387

رویدادهای مرتبط

صادرات مواد اولیه شوینده، مطالعه بازار آنیونیک، به کجا مواد شوینده صادر کنم؟، بهترین بازار برای بنزن، صادرات بنزن به اوراسیا، اتحادیه اوراسیا