گزارش مطالعه بازار رب گوجه فرنگی

گزارش مطالعه بازار رب گوجه فرنگی – HSCode:200290

گوجه فرنگی آماده شده یا محفوظ شده غیر از در سـرکه و اسید
استیک (بجز گوجه کامل یا قطعه شده) (سایر موارد مشابه)

بازار صادرات رب گوجه فرنگی با شماره تعرفه 200290 توسط تیم تحقیق و توسعه – مطالعه بازار شرکت میوان مورد مطالعه قرارگرفت. خلاصه گزارش مطالعه بازار رب گوجه فرنگی در انتهای همین صفحه قابل دانلود می باشد. امید است تا به عزیران فعال و یا علاقه مند به صادرات این محصول کمک نماید.

وضعیت تجارت جهانی این محصول چگونه است؟

صادرات جهانی رب گوجه فرنگی در سال 2019 میلادی با کاهش همراه بوده و در کمترین میزان خود طی 7 سال گذاشته قرارگرفته است. با این حال همچنان بازاری مطلوب به نظر می رسد. کل صادرات این محصول در سال 2019 میلادی بیش از 2 میلیارد دلار بوده است. بنابراین این بخش از بازار موادغذایی همچنان از جذابیت لازم برای ورود برخوردار است.

در حال حاضر وضعیت ایران چگونه است؟

گزارش سال 2019 میلادی ایران در زمینه صادرات رب گوجه فرنگی به طور کامل در اختیار سازمان تجارت جهانی قرارنگرفته است. بنابراین نمی توان در خصوص صادرات رب گوجه فرنگی ایران در سال گذشته تحلیل کاملی ارایه داد. در عین حال بررسی روند سال های گذشته ایران در مورد یادشده نشان از توانمندی ایران در سال های دورداشته است. متاسفانه ایران سهم 6.4% (سهم صادرات بر مبنای دلار) خود در صادرات این محصول را از دست داده و به سطح 4.5% در سال 2018 رسیده است. جالب این است که در سال میلادی یادشده علی رغم افت کلی بازار جهانی صادرات رب گوجه فرنگی ایران نسبت سال قبل از آن رشد داشته است.

با این که موارد یادشده می تواند نا امیدکننده به نظر برسد اما امیدهای فراوانی وجود دارد. در حدود 19% از واردات رب گوجه فرنگی در منطقه قابل نفوذ و حوزه نفود سنتی ایران قرار دارد. میزان کشورهای خاورمیانه و حوزه CIS مبلغی در حدود 530 میلیون دلار است. با توجه به کیفیت رب ایرانی و تجربه خوب این کشورها در استفاده از آن این بازار برای صادرکنندگان ما در دسترس است.

مشکل کجاست؟

یکی از مشکلات صادارت رب گوجه فرنگی ایران صدور گاه و بی گاه ممنوعیت های صادراتی این محصول است. این موضوع باعث می گردد تا صادرکننده ایرانی در چشم خریدار خارجی کم تعهد جلوه کند. گو این که می دانیم در واقعیت چنین نیست. مشکل دیگر در این است که غالب صادرکنندگان ایرانی رقبای خود را به درستی رصد نکرده و در بسیاری مواقع کاملا انفعالی و در بهترین شرایط واکنشی عمل کرده اند.

مجموعه میوان با افتخار اعلام می کند که در راستای شناسایی بازارها و رقبا در کنار تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی ایستاده است. ما جهت ورود و حضور شما عزیزان در بازارهای منطقه خاورمیانه و حوزه CIS تلاش خود را به کار بسته ایم.


جهت دریافت خلاصه گزارش مطالعه بازار رب گوجه فرنگی بر اساس داده های سال 2019 اینجا کلیک کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های زیر با ما در تماس باشد:
rd@meoneco.com
021-66382387

رویدادهای مرتبط

صادرات رب، مطالعه بازار رب، به کجا رب صادر کنم؟، بهترین بازار برای رب، صادرات رب به اوراسیا، اتحادیه اوراسیا، صادرات رب، نحوه صادرات رب، صادرات رب گوجه به روسیه، آخرین وضعیت صادرات رب