گزارش مطالعه بازار سویا دی اتانول آمید

گزارش مطالعه بازار سویا دی اتانول آمید – HSCode:382319

سویا دی اتانول آمید و سایر | اسیدهای چرب مونوکربوکسیلیک صنعتی – روغن های اسید حاصل از تصفیه

بازارصادرات اسیدهای چرب مونوکربوکسیلیک (سویا دی اتانول آمید) با شماره تعرفه 340211 مورد مطالعه قرارگرفت. خلاصه گزارش مطالعه بازار این محصول در انتهای همین صفحه قابل دانلود می باشد. تیم تحقیق وتوسعه شرکت میوان امیدوار است این گزارش به عزیران فعال و یا علاقه مند به صادرات این محصول کمک نماید.

وضعیت تجارت جهانی سویا در اتانول آمید چگونه است؟

صادرات این محصول در سال 2019 میلادی با کاهش 12% نسبت به سال قبل همراه بوده است. همزمان شاهد افزایش نزدی به 9% در وزن صادرات بوده ایم. این امر نشان دهنده کاهش قیمت این محصول است.

شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا تقاضا برای مواد شوینده را افزون کرده است. بنابراین تقاضای این دسته محصولات نیز افزایش خواهد داشت.

در حال حاضر وضعیت ایران در بازار جهانی سویا دی اتانول آمید چگونه است؟

تا این تاریخ(1399/05/28) گزارش صادرات 2019 این محصول از ایران به طور کامل در اختیار سازمان تجارت جهانی قرارنگرفته است. ایران بجز در سال 2018 در 10 سال گذشته بازارهای خود را تقریبا محدود به 3 کشور کرده است. صادرات ایران نوسانات بسیاری را تجربه کرده است که منتج از همین محدودیت بازار انتخابی است.

فرصت های پیش روی ایران در بازار سویا دی اتانول آمید کدامند؟

صادرات سال 2018 ثابت کرده است که ایران پتانسیل بالایی در تنوع بخشی به بازارهای هدف صادراتی را دارد. بازار منطقه خاورمیانه و حوزه CIS در حدود 2% از بازارجهانی را به خود اختصاص داده است. این حوزه به صورت عمومی بازار صادرات و حوزه نفوذ ایران بوده است.

تنوع بخشی به بازارهای هدف یکی از راه های افزایش صادرات این محصولات است. بررسی پتانسیل صادراتی ایران نشان می دهدکه دست کم 1.6 میلیون دلار فضای قابل دستیابی درمنطقه یاد شده فراهم است. اگر بازار هند و چین را به آن بیافزاییم این رقم تا 2.8 میلیون دلار افزون خواهد شد.

افزایش نرخ برابری دلار و ریال نیز به عنوان ضربه گیر کاهش قیمت جهانی به نفع ایرانیان عمل خواهد کرد.


جهت دریافت خلاصه گزارش مطالعه بازار سویا دی اتانول آمید بر اساس داده های سال 2019 اینجا کلیک کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های زیر با ما در تماس باشد:
rd@meoneco.com
021-66382387

رویدادهای مرتبط

صادرات مواد اولیه شوینده، مطالعه بازار سویا دی اتانول آمید، به کجا مواد شوینده صادر کنم؟، بهترین بازار برای اسیدهای چرب، صادرات اسیدهای چرب به اوراسیا، اتحادیه اوراسیا