گزارش مطالعه بازار پلی اتیلن سبک - ازبکستان

گزارش مطالعه بازار پلی اتیلن سبک (LDPE) ازبکستان – HSCode: 390110

پلي‌اتيلن با وزن مخصوص (چگالي) كمتر از 94/0

مجموعه میوان امیدوار است گزارش مطالعه بازار پلی اتیلن سبک (با شماره تعرفه گمرکی 390761) – بازار ازبکستان که خلاصه آن نیز قابل دانلود می باشد به عزیزان فعال و یا علاقه مند به فعالیت کمک نماید.

پلی اتیلن سبک (LDPE) یکی از پرمصرف ترین پلاستیک ها می باشد که به عنوان خوراک بسیاری از کالاهای مصرفی مورد استفاده قرار میگیرد. کالاهایی مانند: انواع کیسه، فیلم، اسباب بازی، درپوش و …. 

درحال حاضر بازار (واردات/مصرف) پلی اتیلن سبک ازبکستان چگونه است؟

با در نظر گرفتن رشد جمعیت جمهوری ازبکستان و درصد بالای جمعیت جوان این کشور؛ بازار اقلام مصرفی چشمگیر و رو به رشد است. با توجه به تقاضای رو به افزایش بازار ازبکستان در کالاهای مصرفی و همچنین نقش انواع پلی اتیلن در تولید و یا بسته بندی کالاها؛ چشم انداز روشنی برای صادرات پلی اتیلن سبک به این کشور قابل تصور می باشد.

با وجود این که کشور ازبکستان خود تولید کننده پلی اتیلن سبک می باشد و حتی اقدام به صادرات این محصول نیز می نماید؛ به دلیل محدودیت تولید و هزینه های بالاتر تولید نسبت به کشوری مانند ایران همچنان اقدام به واردات بخش بسیار زیادی از نیاز خود می نماید. با توجه به سرعت افزایش تقاضا و اختلاف آن با نرخ تولید ازبکستان دست کم تا 6 سال آینده روند خوب واردات باقی خواهد ماند.

وضعیت ایران در بازار ازبکستان چگونه است؟

ایران از سال 2018 میلادی به طور رسمی جزو مهمترین تامین کنندگان پلی اتیلن سبک جمهوری ازبکستان شده و طی سال 2019 سهم قابل توجهی از بازار این کشور را تصاحب نموده است. قیمت مناسب پلی اتیلن سبک ایران در کنار کیفیت بالای آن باعث موفقیت ایران در بازار پلیمر ازبکستان شده است.

چگونه وارد بازار ازبکستان شویم؟

سابقه و قرابت فرهنگی ایرانیان با ازبک ها و همچنین سابقه خوب ایرانیان چه در تجارت و چه در کارآفرینی در این کشور باعث گردیده است تا رغبت مردم ازبکستان به برقراری ارتباط با ایرانیان بیش از برخی کشورها مانند روسیه و چین باشد. همین موضوع موجب موفقیت شرکت های ایرانی حاضر در هیات های تجاری اعزامی به ازبکستان، کمیسیون های مشترک تجاری و همچنین نمایشگاه های تخصصی شده است.

بهترین رویداد تجاری بین المللی و تخصصی صنعت پلاستیک و پلیمر در کشور ازبکستان نمایشگاه Plastex است. این نمایشگاه بین المللی از سال 2010 میلادی همه ساله و به طور پیوسته در مرکز نمایشگاهی تاشکنت برگزار می گردد. به تمامی کسانی که علاقه مند به حضور در رویدادهای تجاری این کشور هستند توصیه می شود پیشتر در خصوص فرهنگ کاری مردم ازبکستان مطالعه کافی نمایند.


جهت دریافت خلاصه گزارش مطالعه بازار پلی اتیلن سبک کشور ازبکستان بر اساس داده های سال 2019 اینجا کلیک کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های زیر با ما در تماس باشد:
rd@meoneco.com
021-66382387

رویدادهای مرتبط

صادرات پلیمر، مطالعه بازار پلیمر، صادرات پلی اتیلن سبک، مطالعه بازار پلی اتیلن سبک، به کجا پلی اتیلن صادر کنم؟، بهترین بازار برای پلی اتیلن، صادرات پلی اتیلن به اوراسیا، اتحادیه اوراسیا، پلی اتیلن ازبکستان، بازار ازبکستان، مطالعه بازار ازبکستان، مطالعه بازار LDPE، صادرات پلی اتیلن سبک به ازبکستان، صادرات پلیمر به ازبکستان، صادرات محصولات پتروشیمی، صادرات پلاستیک